Ženské kruhy jako posilovače vnitřní energie a sexuality

12.05.2020

Laskavé a láskyplné setkání žen s otevřenými srdci je úžasným léčivým procesem pro každou jednotlivou krásku, která se takové akce zúčastní. Tyhle medicínské kruhy v sobě totiž nesou nádech všech ženských archetypů, které v nás po staletí přetrvávají a zde si můžeme dovolit je naplno projevit.

Dovolme si to

Ženská krása, něha a síla zároveň, posvátná sexualita spolu s celou energií pochází zevnitř její nositelky. Tu můžeme čerpat i posilovat o samotě, pokud víme, jak na to a nasloucháme všem jemným nuancím a hlasům naší duše. Nebo ji lze postupně probouzet za citlivé podpory průvodkyně při terapiích, masážích, konzultacích apod. A nebo tuhle vnitřní energii začneme získávat v přítomnosti dalších probuzených žen na kruhu.

Ceremonie
Ceremonie

Účelem akcí v ženských kruzích je tedy především posílení jinové esence v nás samotných skrze přítomnost, sdílení, vzájemné porozumění, vyslechnutí a především podporu. Někdy se na takovém setkání pouze hovoří (ne však tlachá) o nejrůznějších ženských tématech a jindy jsou součástí krásné techniky pro zpřítomnění a proléčení, jako například prohlubování dechu, práce s minerály, vedené meditace, propojení s vodou či třeba s božskou medicínou kakaa. Také lze procházet různými přechodovými rituály, mohou se odehrávat ceremonie, šamanské očisty a další obřady. Může se zpívat, tančit, tvořit, hrát na nástroje a nebo s respektem k sobě lze v bezpečném prostoru kruhu jen zvolnit a prostě být. Každá máme jiné momentální potřeby a pokud nikterak neškodí, ať už samotné energii sesterství nebo jednotlivým ženám, zde na takovýchto akcích je otevřená možnost pro jejich projevení.

Medicínská setkání pro všechny nádherné ženy

Raději si přes stále puštěnou televizi a hudbu nenasloucháte, abyste náhodou nezjistily, co že to vlastně vaše duše opravdu chce? Každý den na sebe vyvíjíte tlaky v podobě rychlých úkonů v práci, v domácnosti, běháte po návštěvách, po schůzkách a nenajdete ani chvilku pouze pro sebe v tichu? Při tom pociťujete vnitřní hluboké bloky, ale bojíte se jich pustit, aby náhodou nezničily určité životní jistoty (nenaplňující zaměstnání, nešťastné manželství, vysilující vztahy s okolím atd.)? A také jste už od začátku tohoto článku skeptické a u každé druhé věty si říkáte: ,,to jsou ale bláboly,,? Pak jste určitě ještě nenavštívily léčivé ženské setkání a neprobudily v sobě opravdovost vnitřní podstaty. Nebo jste i dokonce na kruhu byly, ale vaše silná mužská stránka hledající ve všem výkon a smysl nakonec nedovolila, abyste si tuhle jemnou seanci užily.

Ženský kruh
Ženský kruh

Je jasné, že stejně jako jedna terapie, tak i jedna návštěva kruhu neprobudí zmíněnou sílu, tu vnitřní medicínu ženy. Avšak ji může nastartovat a tím také podpořit každou božskou krásku, která se konečně rozhodla pro sebe něco udělat. Všechny jsme sem na naši nádhernou Gaiu přišly něco pochopit, vytvořit, vyléčit, po sobě zanechat a v tom mohou tato společná shledání velmi pomoci. Mimojiné se zde utváří i krásná přátelství. A je jen na nás, zda si to už konečně dovolíme.

Sláva rodu, sláva ženskému kruhu!