Tři věci, které vám rozhýbou životadárnou esenci v těle

16.05.2020

Za posledních pár týdnů jsem od několika žen nezávisle na sobě dostala otázku, co mají vlastně dělat, aby podpořily svou vyživující hadí energii, díky které by ještě více mohly poléčit skryté bloky brzdící jejich celistvý potenciál. Vždy říkám, že je to velmi individuální a jako duše nemající ráda striktní pravidla je ani druhým nenabízím. Jako intuitivní žena si ráda sama nacházím, co je pro mě v daný čas nejvhodnější a tak nějak to asi i vnímám u ostatních. Nicméně i přesto zde mohu vypíchnout tři body, které nás na té naší krásné cestě mohou podpořit. Na každé z vás pak už jen bude, jak s vámi budou rezonovat a nakolik je do svého života vpustíte.

Foto z dobročinného projektu pod záštitou Péti Larenía Skalské

3 tipy pro zářivé ženy

Ty, které u mě už někdy absolvovaly nějakou konzultaci, seminář nebo ženský kruh, jistě vědí, že těmi třemi úplně nejvíc nejzákladnějšími aspekty pro podporu sexuální energie jsou dech, pohyb a zvuk. Máme je přirozeně pudově v sobě zakořeněné a bez přemýšlení nebo předchozího učení je přirozeně používáme při sexu. Bohužel ale do běžného každodenního života je zahrnujeme minimálně.

1) Nadechujte život

Prostě dýchejte! Zní to banálně, ale všimli jste si někdy, že my to vážně neumíme? Pod tlakem stresu běžného života většina z nás dýchá velmi povrchně a mělce. Bereme svůj dech natolik samozřejmě, že se nad nějakým vědomým prodýcháváním ani nezamýšlíme, natož abychom ho praktikovali. Dechových nácviků na uvolnění těla, na rozhýbání energií, na zklidnění apod. je celá řada. Myslím si, že pro začátek klidně bude stačit i to, když si najdete několik minut během dne a ve vzpřímené poloze se několikrát za sebou s plným soustředěním nadechnete. Pomoci vám u toho může i vizualizace, kdy v mysli budete nadechovat to, co právě potřebujete (klid, život, hojnost, zdraví, lásku) a s výdechem prociťovat, jak vám tato esence prostupuje celým tělem. Tyto techniky se běžně využívají například při józe, breathwork akcích, terapiích, mindfulness, ceremoniích s medicínami, na masážích atd. Tam všude totiž průvodci dobře ví, jak důležitý dech je a jak báječně léčí. Navíc dech prohlubuje fyzické prožitky, proto rozhodně nezapomínejte dýchat při milování.

2) Hýbejte se

Druhý bod zní také jako něco, co by se vůbec nemuselo zmiňovat. Jenže... stejně jako u dýchání, tak ani u pohybu to prostě s námi není žádná sláva. Možná teď některé sportovně založené ženy kroutí očima, protože jich se to přeci netýká. No ale i pro ně je následující otázka: kdy naposledy jste jako kočka nebo had plně zakroutily svým tělem? Jistě je fajn, že třikrát do týdne vyběhnete na ovál nebo při skupinových lekcích dáte dvacetiminutovou tabatu. Ale co takový tanec, který maximálně podporuje vaši jiskřivou zářivost skrze jinovou esenci? A nemám tím na mysli nějakou disko tancovačku. Dovolíte si i třeba jen doma v soukromí popustit uzdu fantazii a na svou oblíbenou hudbu rozvlnit boky či si dokonce střihnout intuitivní tanec? A co teprve, když se k němu přidá dech i zvuk vlastních hlasivek... to je pak mnohonásobná výživná síla.

3) Zpívejte

Věděly jste, milé ženy, že když se podíváte na řez hlasivek a své svatyně, tak jsou tyto orgány navzájem velmi podobné? No není to náhoda! Naše hadí kundaliní energie, kterou je třeba rozhýbat, vede od první čakry přes lůna a skrze pátou čakru v oblasti krku, tj. centrum komunikace. Když proto otevřete hrdlo a necháte jím proudit zvuk, krásně rozvibrováváte nejen hlasivky, ale i svou yoni a tím celou energetickou dráhu. Je úplně jedno, zda to bude operní zpěv, křik nebo jen uvolňující povzdech.

Pokud si nevíte rady, jak tyto tři body propojit nebo se snad stydíte a připadá vám prostě trapné i jen před sebou tohle všechno dělat, ale zároveň byste si to rády dovolily, není nic jednoduššího, než se zúčastnit ženského setkání, kde si s podporou a bez hodnocení mmj. všechny tři body zkoušíme. Učíme se tím prociťovat svá těla plus postupně zvyšovat frekvence v nás. Stáváme se přirozenější, spontánnější a zářivější. Připojte se, rády vás uvidíme :) Termíny budoucích akcí najdete v aktualitách.

Sláva rodu, sláva dechu, pohybu a zvuku!